28. kolo ST extraligy

26.11.2005 Celý región

MsHK Žilina - HK Tatravagónka ŠKP Poprad 3:3 po predĺžení (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0)\r\nGóly: 27. Kokavec (Kontšek, Ficenc), 30. Krajčí (Jabrocký), 60. S. Gron (Kon...
MsHK Žilina - HK Tatravagónka ŠKP Poprad 3:3 po predĺžení (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0)
Góly: 27. Kokavec (Kontšek, Ficenc), 30. Krajčí (Jabrocký), 60. S. Gron (Kontšek, Hreus) - 7. Škovira (Faith, Pavličko), 25. Kroták (Michal Segľa), 33. Gukčík (Škovira, Pavličko)

Vylúčení: 6:6 na 2 min
rozhodovali: Mihálik - Gašparík, Krpelec
1771 divákov

Vo výbornom stretnutí pohrozili prví domáci hráči, ale Gálikovu strelu v 2. min Kožuch reflexívne zneškodnil. Hostia odpovedali Segľovou akciou, ktorý sa ocitol sám pred Lipovským, no nedokázal ho prekonať. O minútu neskôr sa to však podarilo Škovirovi, jeho gól však musel potvrdiť videorozhodca. Domáci mali možnosť hrať v 10. min presilovku 5:3, ale Kokavec nedokázal prejsť pred ležiacim Kožuchom a podvihnúť puk ponad neho. O päť minút neskôr sa ocitol vo vyloženej šanci Gron, no netrafil bránu. Druhá časť bola bohatá na góly, keď už v 25. min Kroták poľahky prešiel z hĺbky ihriska až pred Lipovského a strelou pod hornú žŕdku zvýšil na 2:0 pre hostí. Žilina dokázala odpovedať o dve minúty neskôr po akcii Kontšeka, keď našiel za modrou čiarou Kokavca, ktorý poza obrancu prudkou strelou prekvapil Kožucha a zníšil na 1:2. O tri minúty neskôr už bolo vyrovnané - Jabrockého prudká strela od modrej čiary našla Krajčiho, ktorý šikovným tečom vyrovnal. Hostia však neskladali zbrane a v 33. minúte po Škovirovej prihrávke obranca Gurčík poslal opäť Poprad do vedenia. V poslednej časti hry prevládala snaha Žiliny o vyrovnanie, ktorému bol blízko v 42. min Miklík, jeho strela však skončila na hornej žŕdke. Hosťom mohol víťazstvo poistiť Škovira, ale jeho pohotovú strelu z otočky Lipovský bravúrne zneškodnil. V poslednej minúte stretnutia sa Žilina predsa len dočkala vyrovnania, keď kapitán Kontšek nezištne prihral Gronovi a ten prakticky do prázdnej bránky vyrovnal na 3:3 počas hry bez brankára. V predĺžení sa už nedokázali mužstvá strelecky presadiť a tak sa skončilo stretnutie remízou.

Ján Šterbák, tréner Žiliny: \"Bol to pre nás veľmi ťažký zápas, hostia perfektne bránili, na čo majú aj v mužstve vhodné typy. Prvá tretina bola častým vylučovaním rozkúskovaná, čo nám vôbec nesedelo a až v druhej tretine sme vyrovnali hru. Veľmi dobre zachytal brankár Lipovský, pretože hostia mali dosť gólových príležitostí aj mimo strelených gólov. Sme radi, že nám vyšiel záver stretnutia a že sme dokázali aspoň vyrovnať. S remízou a so získaným bodom som spokojný. \"
Ladislav Svozil, tréner Popradu: \"Vedeli sme, že nebude jednoduché v Žiline uspieť po víťazstve Žiliny nad Nitrou. Chceli sme hrať hlavne do zabezpečenej obrany a vyčkávať na rýchle protiútoky. Do stavu 2:0 sa nám to aj darilo, potom však domáci viac pritlačili, hrali agresívnejšie a začalo sa im aj dariť. My sme išli ešte do vedenia, ale po chybe sme v samotnom závere inkasovali, čo nás mrzí, ale remíza je napokon spravodlivá. \"
(TASR)

HC Košice - HK Dynamax Nitra 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Góly: 19. Kmiť (Podhradský), 20. Hvila (Šimurda, Ľ. Sabol), 22. Jenčík, 48. Horáček (Hvila, Ľ. Sabol) - 14. M. Kováčik (Petrina, A. Kollár), 55. T. Chrenko (Čacho, V. Vlk)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Lažo 10 min za nešp. správanie - Saliji 10 min za narazenie zozadu
rozhodovali: Marušin - Gajan, Grečko
2000 divákov

Slovan Bratislava - HK 36 Skalica 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)
Góly: 6. R. Školiak (M. Křetinský), 7. Jozef Liška (R. Sýkora), 13. Jarolín (M. Ivičič, R. Hartmann), 47. Křetinský
Vylúčení: 12:9 na 2 min, navyše: Dornič 10 min za napadnutie zozadu - Mikuš DKZ za tri fauly hokejkou
presilovky: 0:3
rozhodovali: Favorin (Fín. ) - Mášik, Valach
3691 divákov

MHC Martin - HKm Zvolen 2:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 34. Vantroba (G. Saliji), 54. Vantroba (Cebák) - 15. Štork (Cibuľa), 33. J. Čierny (Štork, Hanzal), 65. Weismann (Paciga, Štork)
Vylúčení: 7:8 na 2 min
rozhodovali: Lokšík - Bulko, J. Višňovský

MHk 32 Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 1:5 (0:3, 1:2, 0:0)
Góly: 30. B. Pohanka (Kövér, M. Školiak) - 3. Ďurčo (Kóňa), 5. Húževka (V. Nemec), 17. Sivák (Kútny), 27. Húževka, 28. Kútny (Sivák, Rimmel)
Vylúčení: 3:5 na 2 min
rozhodovali: R. Lauff - Halecký, Korba